Færre besøkende til visningssenteret?
- Bekymret for færre besøkende til visningssenteret
Det sier regiondirektør i Cermaq Norway, Snorre Jonassen, om det planlagte visningssenteret i Horsvågen dersom Skutvik mister anløp for hurtigbåt og ferge.
I oktober i fjor kom nyheten om Cermaqs storstilte planer om å bygge et kunnskaps- og visningssenter for oppdrettsfisk i Horsvågen, Skutvik. Planene ble applaudert av både kommunen, daværende fiskeriminister Elisabeth Aspaker og daværende ordfører i Hamarøy, Rolf Steffensen, som mente senteret vil skape både arbeidsplasser og at bygget i seg selv vil være en attraksjon.
Nå er det stor spenning knyttet til om, eventuelt på hvilken måte, det planlagte visningssenteret i Horsvågen vil berøres dersom Nordland fylkeskommune vedtar nedleggelse av hurtigbåt og ferge fra Skutvik.
Les saken i papiravisa eller eAvis