Firebarnsmor og bestemor til tre, Anita Pettersen fra Innhavet, kjemper en kamp for livet, etter at hun fikk diagnosen MS. – Jeg vil leve og kan ikke vente i flere år på at staten Norge kanskje kan hjelpe meg, sier hun og har bestilt reise og behandling i Mexico, her med sine tre barnebarn Thea, Filip og Tobias, som ønsker at bestemor skal bli frisk.
MS-syke Anita Pettersen betaler en halv million fra egen lomme
Til Mexico for å bli frisk
Firebarnsmor og bestemor Anita Pettersen (45) fra Innhavet kjemper en innbitt kamp mot tida. Med diagnosen MS har hun ingen tid å miste og er nå klar for å reise til Mexico for egen regning for å bli frisk.
Kostbar stamcellebehandling. Det har vist seg at stamcellebehandlingen stopper sykdommen, men denne behandlingen gis bare et fåtall i Norge og Pettersen har ikke tid til å vente i flere år.
- Å stå i den køen er ikke et alternativ, når jeg vet at sykdommen bare blir verre og verre og jeg kan til slutt havne i rullestol. Jeg har fått beskjed om at jeg ikke «passer inn under kriteriene". Så hva gjør man da, spør hun.
Les saken i papiravisa eller eAvis