Populært fangstseminar i Steigen
Forventningene var spent høyt da Steigen jeger- og fiskerforening inviterte til fangstseminar med John S. Opdahl.
Og fangstguruen levde virkelig opp til forhåndsomtalen, med en forestilling som trollbandt tilhørerne i bortimot 3 timer.
Leder i Steigen JFF, Maria Almli, var strålende fornøyd med at 60 fangstinteresserte ofret NRKs “gullrekke” på fredagskvelden, og tok turen til Leinesfjord for å bli inspirert til nye friluftsopplevelser. “Utrolig hyggelig at vi klarer å trekke så mange til et arrangement med såpass smalt tema, og at det dukket opp mange fjes vi ikke har sett på foreningens arrangementer tidligere”, oppsummerte hun etter at Oppahl var ferdig.
Med et befriende fargerikt språk og sterk innlevelse tok Opdahl forsamlingen med på en reise av historier og anekdoter fra sitt jeger- og fangstliv i Norden og Nord-Amerika. Han etterlot ingen tvil om hva han mente om viltforvaltningen i Norge. Jegere og fangstfolk ble oppfordret til å ta et aktivt ansvar også for fangst og jakt på rovvilt, og ikke bare beskatte det matnyttige viltet.
Opdahl hadde tydeligvis et ekstra godt grep om de mange unge fangstrekruttene i salen, og budskapet til ungdommen var tydelig. “Dåkk lære ingenting viktig på internett! Læs bøker og lær nånteng, og kom dåkk ut i nattur’n”.


Lokalavisa NordSalten
Eiendom
Stillinger
Aktiviteter
Bedrifter
Foreninger
Mest lest
Siste
Annonser
Chat
