Gry Bårnes ved Studiesenter Salten i Steigen ønsker kontakt med folk som vil heve sin kompetanse uten å måtte dra hjemmefra.

Ta utdanning, men bo hjemme

Det er budskapet fra Studiesenter Salten i Steigen. Derfor inviterer de interesserte til å være med på en informasjonsdag på Høgskolen i Bodø.

Publisert
22. mars, 2009 klokken 08:56

Journalist Lokalavisa NordSalten
lokalavisa@nord-salten.no
Journalist Gunnar Grytøyr
gunnar@grytoyr.net
Publisert: 22. mars, 2009 klokken 08:56

Diskutér "Ta utdanning, men bo hjemme" på Facebook

Der skal de få lære om det å være student i et desentralisert studietilbud der man kan bo hjemme, beholde jobben, studere på nett og kun delta på samlinger. Informasjonsdagen er torsdag 2. april på Høgskolen i Bodø, og veileder Gry Bårnes på Studiesenter Salten i Steigen er svært interessert i å komme i kontakt med personer fra Nord-Salten som kan tenke seg å være med på dette.
- Man trenger ikke å ha bestemt seg for et bestemt studie for å være med på denne turen. Det er en ren informasjonssamling der folk får vite det de trenger om eventuelle framtidige nettbaserte studier. Og vi kan være den lokale veilederen, sier Gry Bårnes.

 

Også i Steigen

Det vil også bli et informasjonsmøte på Studiesenter Salten i Steigen for de som ønsker desentralisert utdanning som fagarbeider, helsearbeider, barne- og ungdomsarbeider eller fagarbeider inne oppdrett og industrifag. Her vil folk fra Studiesenter Salten og Karrieresenteret på Fauske fortelle om studiene, foreta kompetansevurdering og fortelle hvilke fag det er mulig å studere uten å måtte reise fra kommunen. De vil også orientere om hvilke fag som må til for de ulike utdanningene.
- Det er et utrolig flott tilbud til folk som er etablert med familie og jobb, men som ønsker ekstra kompetanse innen enkelte fag, sier Gry Bårnes.


Tegn et abonnement på Lokalavisa NordSaltens papirutgave eller kjøp en elektronisk utgave (PDF).

Regler for kommentering

Diskutér "Ta utdanning, men bo hjemme" på Facebook





Mest lest Folkets bilder Gratulasjoner Siste Aktiviteter Rubrikk


Share

Feil: Vennligst fyll ut alle felter markert med rødt og prøv igjen.