Dugnadsgjengen utfordrer næringslivet
Det har vært mange timers innsats fra dugnadsgjengen som har gjort at lokalene til treningssenteret ved Tysfjord ASVO har blitt så bra som de er.
Av Kitty Skapalen
Ber næringslivet vise muskler. Dugnadsgjengen har betalt 8500 kroner fra egen lomme til innkjøp av treningsapparat. Bak f.v: Kai Jessen, Ivan Bordevik, Kent Pedersen, Ronny Nergård, Kim Olsen. Foran f.v.: Preben Kalvik og Lars Filip Paulsen.
Kent Pedersen bor på Innhavet, men har bidratt flittig i dugnadsarbeidet og benytter treningssenteret flittig.
Foto: Kitty Skapalen
annonse
I tillegg til alle arbeidstimene som er lagt ned, har 12 personer gitt fra egen lommebok for å skaffe ekstra treningsapparat (benkpress med multifunksjoner). Og nå utfordrer de næringslivet i kommunen til å komme på banen.
- Jeg er kjempestolt over det dugnadsarbeidet som er lagt ned i lokalene her, som ligger på mellom 60 -70 000 kroner sier Ronny Nergård. Han synes det er viktig at også enkeltpersoner bidrar og viser at det tross alt ikke bare er å be om et aktivitetstilbud, men også å brette opp ermene sjøl og ta i et tak. Nå synes han og resten av gutta at tida er moden for at både næringslivet – og Tysfjord kommune, kommer på banen.
- Vi skulle gjerne hatt en tredemølle til, minst like bra som den vi har, samt en romaskin, sier han, og håper at næringslivet følger opp. Han mener at senteret har blitt en svært viktig sosial arena i bygda, hvor både unge, voksne og eldre møtes. Også folk fra Innhavet benytter seg av det nye tilbudet på Drag.
- Fordelen for næringslivet vil være både god profilering av bedriften, men også et godt initiativ til å oppfordre egne ansatte i å benytte seg av tilbudet. Det gir dobbel gevinst i form av god fysisk trening og trivsel, sier Nergård.
Han ber interesserte ta kontakt med daglig leder ved Tysfjord ASVO, Beate Ráhka Knutsen på telefon 915 41 340.
- Alle må bidra skal vi få til noe i bygda. Det gjelder både enkeltpersoner, lag og foreninger, næringsliv og kommune og det er vi i ferd med å få til, sier en svært godt fornøyd Nergård, som håper på massiv støtte fra sambygdinger.
Kitty Skapalen
Publisert 06.11.09 kl. 09:19 av Gunnar Grytøyr
Tips en venn om denne nyheten:
Sende til flere? Separer adressene med komma.









